14 najlepszych witamin na wypadanie włosów i ich działanieWyświetl wszystkie artykuły

14 najlepszych witamin na wypadanie włosów i ich działanie

Masz problem z wypadaniem włosów? Pomocne w rozwiązaniu problemu mogą okazać się suplementy stworzone z myślą o wypadaniu włosów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie witaminy rekomendujemy i na co należy zwrócić uwagę.

Treści

Tabletki na wypadanie włosów - dla kogo?

To normalne, że tracisz od 50 do 150 pasm włosów dziennie. Jeśli jednak tracisz więcej, możesz mieć problem z wypadaniem włosów. Jeśli wypadają Ci włosy, możesz zauważyć, że na szczotce do włosów lub w odpływie prysznica jest ich więcej niż zwykle. Niektórzy ludzie dostrzegają utratę włosów, zauważając zmianę swojego wyglądu. Na przykład mężczyźni zwykle doświadczają utraty włosów jako przerzedzenia wokół linii włosów i na czubku głowy. U kobiet częściej występuje rozproszone wypadanie włosów. Oznacza to, że zamiast zauważać cofającą się linię włosów, zauważą, że ich przedziałek staje się szerszy lub kucyk cieńszy.

Jeśli doświadczasz wypadania włosów, możesz wypróbować tabletki na wypadanie włosów, takie jak Hair Growth Formula Gummies lub Hair Growth Formula Gummies for Men. Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, w tym wypadanie włosów spowodowane niedoborem witamin lub minerałów. W takich przypadkach przyjmowanie środków, jakimi są witaminy na wypadanie włosów, może pomóc Ci odzyskać pełniejsze i zdrowsze włosy. Pamiętaj jednak, że to, jakie witaminy na wypadanie włosów przyjmujesz ma znaczenie, dlatego zawsze wybieraj produkty wysokiej jakości. Nawet jeśli nie cierpisz na wypadanie włosów, biorąc tabletki na wypadanie włosów możesz podjąć działania zapobiegawcze.

Jak w przypadku wszystkich suplementów, przed rozpoczęciem przyjmowania jakiegokolwiek środka i decyzją dotyczącą tego, jakie witaminy na wypadanie włosów przyjmować, powinno się skonsultować to z lekarzem pierwszego kontaktu!

HairLust - Hair Growth Formula Gummies HairLust - Hair Growth Formula Gummies
Oszczędź do 50%

Hair Growth Formula Gummies

Bezcukrowe wegańskie żelki na włosy z biotyną i cynkiem, wspierające porost włosów. 

149,99 zł

Kup teraz
HairLust - Hair Growth Formula Gummies for Men HairLust - Hair Growth Formula Gummies for Men
Oszczędź do 50%

Hair Growth Formula Gummies for Men

Wegańskie żelki na włosy dla mężczyzn z biotyną i cynkiem, stymulujące porost włosów.

149,99 zł

Kup teraz

Jak działają witaminy na wypadanie włosów?

Zrównoważona dieta pomaga zachować ogólny stan zdrowia i zdrowe włosy. Zgodnie z przewodnikiem Eatwell Guide, zdrowa dieta składa się głównie z owoców, warzyw i pełnych ziaren, z mniejszą ilością białka, fasoli, produktów mlecznych i olejów. Chipsy, cukierki, ciastka i inne słodycze i przekąski powinny być spożywane sporadycznie.

Jednakże stosowanie zdrowej diety nie jest takie łatwe, jak mówienie o niej! W natłoku codziennych obowiązków trudno jest spożywać różnorodne produkty, które są potrzebne mieszkom włosowym do wzrostu włosów. Dlatego w wielu przypadkach wypadanie włosów jest wynikiem złej diety lub niedoboru składników odżywczych.

Dobra wiadomość jest taka, że witaminy na wypadanie włosów działają poprzez uzupełnianie diety we wszystkie witaminy i minerały, których mieszki włosowe potrzebują do zdrowego wzrostu włosów. Pomagają one "wypełnić luki" w diecie, dzięki czemu proces wzrostu włosów nie ulega pogorszeniu.

Ale tabletki na wypadanie włosów mogą skutecznie odżywiać mieszki włosowe tylko wtedy, gdy zawierają najlepsze witaminy na wypadanie włosów. Aby poznać najlepsze witaminy na wypadanie włosów oraz dowiedzieć się, jakie witaminy na wypadanie włosów są najlepsze dla Ciebie, czytaj dalej!

Jakie są najlepsze witaminy na wypadanie włosów?

Kupując tabletki na wypadanie włosów, pamiętaj, aby wybrać takie, które zawierają najlepsze witaminy na wypadanie włosów. Te witaminy i minerały obejmują:

Witamina A

Vitamin A

Jedną z najważniejszych witamin na wypadanie włosów jest witamina A. Witamina A pomaga Twojemu organizmowi zadbać o rozwój i kondycję skóry i włosów. Witamina A wspomaga również produkcję sebum, naturalnego oleju, który utrzymuje nawilżenie skóry i włosów. Bez odpowiedniej produkcji sebum, Twoje włosy mogą stać się łamliwe i podatne na uszkodzenia.

Witamina B12

Vitamin B12

Mimo że mechanizm ten nie jest do końca zrozumiały, uważa się, że witamina ta wspomaga wzrost włosów, ponieważ odgrywa ważną rolę w szybkim podziale komórek w mieszku włosowym. Z tego powodu niedobór witaminy B12 jest ściśle związany z wypadaniem włosów.

Weganie lub wegetarianie są bardziej narażeni na niedobór witaminy B12, ponieważ produkty zwierzęce, takie jak mięso i nabiał, są jedynymi dobrymi źródłami tej witaminy w przypadku wypadania włosów.

Więc, jeśli stosujesz dietę roślinną, rozważ suplementy na wypadanie włosów zawierające witaminę B12.

Biotyna

Biotin

Biotyna odgrywa ważną rolę w syntezie zdrowej skóry, włosów i paznokci, dlatego jeśli Twoim problemem jest wypadanie włosów witaminy, których poziom warto uzupełnić to między innymi biotyna. Niskie poziomy biotyny, inaczej zwanej witaminą B7, zostały również powiązane z wypadaniem włosów. Na przykład, w badaniu przeprowadzonym w 2016 roku wśród kobiet z wypadającymi włosami, u 38% uczestniczek stwierdzono niedobór biotyny.

Witamina C

Vitamin C

Witamina C to kolejna z najlepszych witamin na wypadanie włosów. Witamina C pomaga zwalczać stres oksydacyjny, który jest odpowiedzialny za starzenie się włosów. Jednym z objawów niedoboru witaminy C są włosy wyglądem przypominające korkociąg.

Witamina C pomaga również w przyswajaniu żelaza. Niedobór żelaza (inaczej zwany anemią) jest kolejną z głównych przyczyn wypadania włosów.

Witamina D

Vitamin D

Niedobór witaminy D jest związany z łysieniem plackowatym, które jest rodzajem utraty włosów, jak również z łysieniem typu kobiecego. Witamina D jest ważną witaminą w walce z wypadaniem włosów, ponieważ wspomaga zdrowe funkcjonowanie mieszków włosowych.

Witamina E

Vitamin E

Witamina E jest silnym antyoksydantem, który pobudza wzrost włosów u osób doświadczających ich utraty.

Cynk

Zinc

Podobnie jak witamina D, cynk jest również związany z łysieniem plackowatym. Cynk odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu mieszków włosowych.

Selen

Selenium

Selen jest pierwiastkiem śladowym, który odgrywa ważną rolę we wzroście i utrzymaniu zdrowych włosów. Na przykład, selen zabija grzyby powodujące łupież i chroni włosy przed wolnymi rodnikami. Wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoboru selenu.

Krzemionka

Silica

Krzemionka to kolejny minerał śladowy znany z tego, że wzmacnia włosy i zapobiega ich łamaniu. Krzemionka nie przeciwdziała wypadaniu włosów, ale pomaga zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu, chroniąc je przed łamliwością.

Kwas foliowy

Folic Acid

Kwas foliowy przyczynia się do zdrowego wzrostu komórek, takich jak komórki w mieszkach włosowych, z których wyrastają włosy. Kwas foliowy pomaga również tworzyć nowe czerwone krwinki, które transportują składniki odżywcze do mieszków włosowych, umożliwiając im wzrost zdrowych włosów.

Kwas pantotenowy (witamina B5)

Pantothenic Acid

Kwas pantotenowy odgrywa rolę w podziale komórkowym, który zachodzi w korzeniu mieszka włosowego. Kwas pantotenowy może również pomóc w zapobieganiu przedwczesnemu siwieniu.

Jod

Iodine

Jod wspomaga funkcjonowanie tarczycy, która uwalnia hormony regulujące wzrost włosów. Dlatego właśnie wypadanie włosów jest częstym objawem niedoboru jodu.

Ryboflawina (witamina B2)

Ryboflawina (Witamina B2)

Ryboflawina pomaga we wzroście i funkcjonowaniu Twoich komórek. Jednym z objawów niedoboru ryboflawiny jest wypadanie włosów. Chociaż niedobór ryboflawiny jest rzadki, jeśli nie dostarczasz sobie wystarczającej ilości ryboflawiny z dietą, możesz doświadczyć utraty włosów.

Niacyna (witamina B3)

Niacin (Vitamin B3)

Niacyna pomaga przekształcić jedzenie w energię, którą mogą wykorzystać Twoje komórki. Niedobór niacyny powoduje również przerzedzenie włosów.

Tabletki na wypadanie włosów - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jeszcze jedna rzecz, o której należy pamiętać: niektóre suplementy na wypadanie włosów są opracowane lepiej niż inne. Oprócz upewnienia się, że Twoje suplementy na wypadanie włosów zawierają najlepsze witaminy na wypadanie włosów, sprawdź etykietę ze spisem składników, aby upewnić się, że nie zawierają niczego innego.

Na przykład, czy Twoje tabletki na wypadanie włosów zawierają syntetyczny aromat, gluten lub inne potencjalnie toksyczne składniki? Czy były testowane na zwierzętach? Najlepsze tabletki na wypadanie włosów nie są obciążone żadnymi eksperymentami na zwierzętach i zawierają naturalne składniki, które są lepsze dla Twojego organizmu.

Polecane tabletki na wypadanie włosów

Teraz, kiedy już wiesz, że kiedy dopada Cię wypadanie włosów witaminy to coś, co warto suplementować i znasz najlepsze witaminy na wypadanie włosów, czas porozmawiać o najlepszym sposobie na upewnienie się, że przyjmujesz odpowiednią dawkę witamin: stosując preparaty, takie jak tabletki na wypadanie włosów. Tabletki na wypadanie włosów zawierają witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, które wspomagają zdrowy wzrost włosów. Oto nasze propozycje na najlepsze suplementy na wypadanie włosów:

Żelki Hair Growth Formula Gummies

Hair Growth Formula Gummies

Te popularne i wysoko oceniane wegańskie suplementy na wypadanie włosów są pełne składników, które są pomocne przy wypadaniu włosów, jak na przykład: witamina C, krzemionka, witamina E, kwas pantotenowy, biotyna, cynk, witamina A, kwas foliowy, jod, witamina B12 i witamina D. A ponieważ te tabletki na wypadanie włosów są dostępne w formie żelków, łatwo jest pamiętać o ich przyjmowaniu!

HairLust - Hair Growth Formula Gummies HairLust - Hair Growth Formula Gummies
Oszczędź do 50%

Hair Growth Formula Gummies

Bezcukrowe wegańskie żelki na włosy z biotyną i cynkiem, wspierające porost włosów. 

149,99 zł

Kup teraz

Żelki dla mężczyzn Hair Growth Formula Gummies for Men

Hair Growth Formula Gummies for Men

Popularne żelki do włosów Hairlust są również dostępne w specjalnej wersji dla mężczyzn! W tych suplementach na wypadanie włosów witaminy są na pierwszym miejscu. Ich formuła zawiera wszelkie składniki, które działają łagodząco na wypadanie włosów Witaminy, minerały - wszystko to znajdziesz w tej przygotowanej z myślą o mężczyznach mieszance. Dzięki nim, nie będziesz musiał się dłużej zastanawiać, jakie witaminy na wypadanie włosów, oraz gdzie ich szukać.

HairLust - Hair Growth Formula Gummies for Men HairLust - Hair Growth Formula Gummies for Men
Oszczędź do 50%

Hair Growth Formula Gummies for Men

Wegańskie żelki na włosy dla mężczyzn z biotyną i cynkiem, stymulujące porost włosów.

149,99 zł

Kup teraz

Tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

Hair Growth Formula Tablets

Szukasz wyjątkowo mocnej formuły? wypróbuj suplementy na wypadanie włosów Hairlust Hair Growth Tablets. Te suplementy na wypadanie włosów zawierają aminokwasy - budulec białka - które wspomagają zdrowy wzrost włosów.

HairLust - Hair Growth Formula Tablets HairLust - Hair Growth Formula Tablets
Oszczędź do 50%

Hair Growth Formula Tablets

Łatwe do połknięcia wegańskie witaminy na porost włosów z formie tabletek z biotyną, cynkiem oraz aminokwasami. 

149,99 zł

Kup teraz

Tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn 

Hair Growth Formula Tablets for Men

Hairlust ma również w ofercie ekstra mocne tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn. Aby pobudzić wzrost włosów u mężczyzn cierpiących z powodu wypadania włosów, dodano również dodatkowe witaminy na wypadanie włosów, takie jak ryboflawina i niacyna.

Nie musisz się też martwić o gluten czy syntetyczne aromaty. Wszystkie witaminy Hairlust są wegańskie, cruelty-free (nietestowane na zwierzętach) i nie zawierają glutenu, a ich skład jest bezpieczny dla zdrowia.

HairLust - Hair Growth Formula Tablets for Men HairLust - Hair Growth Formula Tablets for Men
Oszczędź do 50%

Hair Growth Formula Tablets for Men

Wegańskie tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn z 20 witaminami, minerałami oraz aminokwasami.

149,99 zł

Kup teraz

3 sposoby na porost włosów

Jeśli dotyka Cię przykry problem, jakim jest wypadanie włosów witaminy na wypadanie włosów, to nie wszystko, co możesz zrobić, aby poprawić ich wzrost. Mamy kilka propozycji:

1. Poprawa krążenia

Improve Circulation

Wiesz już, że krew dostarcza do mieszków włosowych wszystkie witaminy i minerały, które spożywasz. Dlatego ma sens, że poprawiając przepływ krwi do skóry głowy, możesz pomóc zapewnić zdrowy wzrost włosów. Regularny masaż skóry głowy może zwiększyć skuteczność przyjmowania witamin na wypadanie włosów!

Jednym z najprostszych sposobów na pobudzenie krążenia skóry głowy jest regularne masowanie jej za pomocą szczotki do masażu skóry głowy. To narzędzie ma miękkie silikonowe włosie, które delikatnie złuszcza i stymuluje skórę głowy. Ponadto ma łatwy do uchwycenia, ergonomiczny kształt, który sprawia, że masaż skóry głowy staje się dziecinnie prosty.

HairLust - Scalp Massage Brush HairLust - Scalp Massage Brush
Bestseller  ⚡️

Scalp Massage Brush

Szczotka do masażu skóry głowy z miękkim silikonowym włosiem, delikatnie złuszcza i stymuluje mieszki włosowe.

59,99 zł

Kup teraz

2. Zapobieganie łamaniu się włosów

Prevent Breakage

Innym sposobem na zapewnienie zdrowego wzrostu włosów jest zapobieganie ich łamaniu. Kiedy włosy są suche lub uszkodzone, stają się kruche i łatwo się łamią. Może to sprawiać wrażenie, że włosy są cieńsze.

Aby zapobiec łamaniu się włosów, stosuj maskę Hair Growth & Protection Mask. Ta odżywcza maska zawiera wegańskie mikroproteiny, które pomagają odbudować łodygę włosa, wzmacniając go od zewnątrz. Stosuj 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

HairLust - Hair Growth & Protection Mask HairLust - Hair Growth & Protection Mask
Oszczędź 50 %

Hair Growth & Protection Mask

Naturalna maska na porost włosów dla łamliwych i zniszczonych włosów ze skłonnością do rozdwajających się końcówek.

124,99 zł

61,99 zł

Kup teraz
HairLust - Hair Growth & Protection Mask Set HairLust - Hair Growth & Protection Mask Set
Oszczędź 50 %

Hair Growth & Protection Mask Set

Naturalna maska na porost włosów dla suchych i zniszczonych włosów w zestawie z wet brush szczotka.

166,98 zł

82,99 zł

Kup teraz

3. Detoks skóry głowy

Detox Your Scalp

Inną częstą przyczyną wypadania włosów jest nieprawidłowa kondycja skóry głowy, dlatego warto przeprowadzić detoks skóry głowy, aby poprawić jej stan.

Pod prysznicem dokładnie oczyść skórę głowy za pomocą peelingu Hair & Scalp Detox Scrub. Następnie zastosuj kurację Scalp Follicle Treatment & Volumizer.

Uwielbiamy ten produkt, ponieważ pomaga on przerzedzającym się włosom na dwa sposoby. Po pierwsze, jego odżywcza formuła z organicznym olejkiem miętowym odświeża i poprawia krążenie skóry głowy, co sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów. Scalp Follicle Treatment & Volumizer dodaje również objętości u nasady, dzięki czemu włosy natychmiast stają się grubsze!

HairLust - Scalp Follicle Treatment & Volumizer HairLust - Scalp Follicle Treatment & Volumizer

Scalp Follicle Treatment & Volumizer

Wcierka do suchej skóry głowy bez spłukiwania, nawilża i koi podrażniony, swędzący i suchy skalp.

143,99 zł

Kup teraz
HairLust - Hair & Scalp Detox Scrub HairLust - Hair & Scalp Detox Scrub
Bestseller  ⚡️

Hair & Scalp Detox Scrub

Głęboko oczyszczający szampon peelingujący dla suchej, swędzącej lub przetłuszczającej się skóry głowy.

124,99 zł

Kup teraz

Mam nadzieję, że ten post pomógł Ci zrozumieć, jak działają suplementy na wypadanie włosów i czego szukać w najlepszych witaminach na wypadanie włosów (pamiętaj, że byle jakie witaminy na wypadanie włosów mogą nie przynieść oczekiwanych skutków!). Kiedy dopada nas wypadanie włosów witaminy to pierwsza rzecz, po którą zazwyczaj sięgamy, dlatego warto postawić na produkt dobrej jakości, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Staraj się jednak, aby przed rozpoczęciem kuracji witaminami na wypadanie włosów skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 6.000+ opinii

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Podrażniona skóra głowy: Jaki wybrać szampon na swędzącą skórę głowy?

  Podrażniona skóra głowy: Jaki wybrać szampon na swędzącą skórę głowy?

 • Krem do loków vs. Pianka: Jak wybrać najlepsze kosmetyki do włosów kręconych?

  Krem do loków vs. Pianka: Jak wybrać najlepsze kosmetyki do włosów kręconych?

 • Dowiedz się jak zapuścić włosy! Oto 6 sprawdzonych metod i produktów

  Dowiedz się jak zapuścić włosy! Oto 6 sprawdzonych metod i produktów

 • Guide to Scalp Exfoliation: How to Choose the Best Scalp Scrub

  Oczyszczanie skóry głowy: Jak wybrać peeling do skóry głowy?

 • Virker vippeserum overhovedet? Sådan får du fyldige, lange vipper med en øjenvippe serum

  Czy odżywka do rzęs naprawdę działa? Nasze sposoby na porost rzęs

Wyświetl wszystkie artykuły