Jak opanować suche i puszące się włosy? Mamy 9 sprawdzonych sposobów!Wyświetl wszystkie artykuły

Jak opanować suche i puszące się włosy? Nasze 9 sprawdzonych sposobów!

To powszechnie wyznawana prawda: każdy w jakimś stopniu doświadcza puszenia się włosów. Nawet jeśli używamy kosmetyków na puszące się włosy, nadal zdarza im się puszyć (zwłaszcza w deszczowe i wilgotne dni!). Dlaczego tak się dzieje?

Za puszące się włosy może być odpowiedzialny fakt, że nie używasz odpowiednich kosmetyków (więcej na ten temat później). Jednak powodem numer jeden, dla którego wciąż mierzysz się z problemem, jakim są puszące się włosy, jest fakt, że twoja codzienne rytuały związane z pielęgnacją i stylizacją nie są odpowiedają na pytanie „co na puszące się włosy?”.

Jesteś gotowa stanąć do walki i raz na zawsze pożegnać puszące się włosy? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak zwalczać puszące się włosy i dowiedz się, jakie są najlepsze kosmetyki na puszące włosy.

Treści

Co jest przyczyną puszących się włosów?

Tutaj dowiesz się, co jest odpowiedzialne za puszące się włosy: jeśli twoje włosy są zniszczone lub suche, ich łuski (czyli zewnętrzna, ochronna warstwa) rozchylają się, pozwalając wilgoci wniknąć do środka i spulchnić kosmyki. Kiedy pasmo włosów jest spulchnione, staje się ono suche, puszące się i niesforne. Jak pech, to pech.

Jeśli doskwierają ci puszące się włosy, a w twoje głowie wiecznie przewija się pytanie „co na puszące się włosy?”, oto czynniki, które mogą być temu winne:

#1: Twoje włosy są kręcone i/lub cienkie

Im bardziej kręcone są twoje włosy, tym bardziej są one podatne na puszenie się. Dlaczego? Ponieważ kręcone włosy są zwykle przesuszone, a to prowadzi do puszenia się.

Cienkie lub rzadkie włosy również bardzo łatwo zamieniają się w puszące się włosy. Ponieważ te rodzaje włosów charakteryzują się mniejszym ciężarem, kosmyki nie są „dociążone” i łatwo mogą się spuszyć. Jednak nawet jeżeli masz kręcone, cienkie włosy, nadal mogą one być gładkie, jeżeli zastosujesz się do poniższych wskazówek (i zastosujesz polecane przez nas najlepsze kosmetyki na puszące włosy!).

#2: Woda pod prysznicem jest zbyt gorąca

My też kochamy gorące prysznice, tak jak każdy inny człowiek, ale niestety, gorąca temperatura wody pod prysznicem nie jest najlepsza, żeby utrzymać puszące się włosy w ryzach. Gorąca woda rozchyla łuski, przesuszając włosy i powodując, że poszukują one wilgoci (co skutkuje puszeniem się włosów).

Nie musisz jednak stosować zimnych kąpieli. Wystarczy, że obniżysz trochę temperaturę, aby była raczej „ciepła” niż „parząca”.

#3: Używasz nieodpowiedniego szamponu

Prawdopodobnie nie musimy ci tego mówić, ale nie wszystkie szampony są sobie równe! Wiele szamponów zawiera składniki, takie jak alkohol i siarczany, które wysuszają włosy, pozostawiając je podatnymi na puszenie się.

Jeśli w kółko zadajesz sobie pytania „co na puszące się włosy” i „jaki jest najlepszy sposób na puszące się włosy”, postaw na szampony bez siarczanów, które zawierają w składzie działającą jako humektant, glicerynę. Nie wiesz, co to znaczy? Gliceryna tworzy ochronną powłokę wokół włosów, zapobiegając problemowi, jakim są puszące się włosy.

Wskazówka: nie ma potrzeby studiowania list składników każdego szamponu w drogerii. Poniżej znajdziesz nasze rekomendacje najlepszych kosmetyków na puszące się włosy.

(Przeczytaj więcej o tym, co mają wspólnego puszące się włosy ze stosowanym przez ciebie szamponem.)

HairLust - Hair Growth & Repair Shampoo HairLust - Hair Growth & Repair Shampoo
Bestseller  ⚡️

Hair Growth & Repair Shampoo

Łagodny, naturalny szampon wspomagający porost do włosów zniszczonych i łamliwych bez silikonu.

113,99 zł

Kup teraz
HairLust - Hair Growth & Repair Shampoo for Blondes HairLust - Hair Growth & Repair Shampoo for Blondes

Hair Growth & Repair Shampoo for Blondes

Fioletowy szampon neutralizujący żółte odcienie do włosów blond lub siwych.

113,99 zł

Kup teraz

#4: Zbyt często myjesz włosy

Nawet najlepsze szampony do włosów puszących się mogą je przesuszyć, jeśli są stosowane zbyt często. Mycie włosów każdego dnia (lub kilka razy dziennie!) pozbawia je naturalnej wilgoci, pozostawiając je przesuszonymi i fundując ci puszące się włosy.

Aby osiągnąć maksymalną kontrolę i wreszcie odpowiedzieć sobie na pytanie „co na puszące się włosy”, myj włosy nie częściej niż 3 do 4 razy w tygodniu. Jeśli koniecznie musisz zmoczyć włosy między kolejnymi myciami, spróbuj umyć je odżywką.

#5: Nadużywasz prostownicy

Tak jak gorąca temperatura wody pod prysznicem otwiera łuski włosów, tak samo działają narzędzia do stylizacji na ciepło. Jeśli często stosujesz stylizację przy użyciu ciepła lub nie (!) używasz kosmetyku termoochronnego przed stylizacją, to wprost prosisz się o przesuszenie i puszące się włosy.

#6: Używasz bawełnianego ręcznika

Posiadasz puszyste bawełniane ręczniki? Mogą się świetnie nadawać do wycierania po prysznicu, ale mogą też niszczyć twoje włosy. Pocieranie mokrych włosów bawełnianym ręcznikiem, powoduje rozchylanie łusek włosa i skutkuje tym, że prześladują cię puszące się włosy.

HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Biel HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Biel
Oszczędź do 10%

Bamboo Turban Hair Towel, Biel

Ręcznik, turban do suszenia włosów z bambusa i bawełny.

55,99 zł

Kup teraz
HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Róż HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Róż
Oszczędź do 10%

Bamboo Turban Hair Towel, Róż

Ręcznik, turban do suszenia włosów z bambusa i bawełny. 

55,99 zł

Kup teraz

#7: Zbyt często przeczesujesz włosy

Tak jak pocieranie bawełnianymi ręcznikami może powodować puszące się włosy, tak samo przyczyną może być zbyt częste szczotkowanie włosów. Chociaż szczotkowanie włosów jest ważne dla ich rozczesania i równomiernego rozprowadzania naturalnych olejków, zbyt częste czesanie może uszkodzić łuskę włosa, prowadząc do przesuszenia i puszenia się włosów.

Ogranicz szczotkowanie włosów do dwóch razy dziennie, aby zapanować nad ich puszeniem i zawsze staraj się rozczesywać je tak delikatnie, jak to możliwe. Postaraj się też nie szczotkować mokrych włosów, chyba że jest to absolutnie konieczne. Włosy są najdelikatniejsze kiedy są mokre i szczotkowanie w tym stanie może połamać delikatne pasma, powodując uszkodzenia i kruszenie się włosów. Nie, dziękuję! Do rozczesywania mokrych włosów używaj wet brush lub grzebienia specjalnie stworzonego do rozczesywania mokrych włosów (albo delikatnie rozczesz je ręką!).

HairLust - Detangle Wet Brush, Pomarańcz HairLust - Detangle Wet Brush, Pomarańcz

Detangle Wet Brush, Pomarańcz

Wet brush szczotka do delikatnego rozczesywania mokrych włosów.

41,99 zł

Kup teraz
HairLust - Detangle Wet Brush, Róż HairLust - Detangle Wet Brush, Róż

Detangle Wet Brush, Róż

Wet brush szczotka do delikatnego rozczesywania mokrych włosów.

41,99 zł

Kup teraz

9 odpowiedzi co na puszące się włosy

Choć puszące się włosy są całkowicie normalne, wiemy, że czasem każdy chce osiągnąć efekt gładkich i nie puszących się włosów. Być może twoje przesuszone i puszące się włosy są spowodowane uszkodzeniami i chciałabyś, aby były zdrowsze. Niezależnie od okoliczności, te porady dotyczące walki z puszeniem się włosów powinny stać się twoim nowym planem działania dla miękkich i gładkich włosów.

1. Zacznij od cięcia

Start with a Frizz-Proof Haircut

Zacznijmy od najważniejszego: pozbądź się rozdwojonych końcówek. Rozdwojone końcówki mogą przesuwać się w górę włosów, powodując jeszcze więcej uszkodzeń i puszące się włosy. Kluczem do znalezienia odpowiedzi na pytanie „co na puszące się włosy” jest dbanie o ich kondycję poprzez regularne podcinanie.

Wskazówka: jeśli mieszkasz w szczególnie wilgotnym klimacie, rozważ ścięcie włosów na prosto. Pomoże to dociążyć włosy i zapanować nad ich puszeniem się.

2. Używaj odpowiedniego szamponu

Use a Shampoo for Frizzy Hair

Jak już wspomnieliśmy, warto pamiętać, by temperatura prysznica była raczej ciepła niż gorąca. Następnie wybierz szampon z nawilżającą gliceryną, która kontroluje puszące się włosy, jak Hairlust Hair Growth & Repair Shampoo.

HairLust - Hair Growth & Repair Shampoo HairLust - Hair Growth & Repair Shampoo
Bestseller  ⚡️

Hair Growth & Repair Shampoo

Łagodny, naturalny szampon wspomagający porost do włosów zniszczonych i łamliwych bez silikonu.

113,99 zł

Kup teraz
HairLust - Hair Growth & Repair Conditioner HairLust - Hair Growth & Repair Conditioner

Hair Growth & Repair Conditioner

Naturalna odżywka do włosów zniszczonych i łamliwych z tendencją do rozdwojonych końcówek bez silikonu.

113,99 zł

Kup teraz

3. Pamiętaj o odżywce

Conditioner is Your Best Friend

Jeśli nadal nurtuje cię pytanie „co na puszące się włosy”- NIGDY nie pomijaj odżywki po umyciu włosów. Nawet najlepsze szampony pozostawiają włosy nieco przesuszonymi. Odżywki zostały zaprojektowane tak, by uzupełniać szampony, dostarczając włosom nawilżenia, które mogły stracić podczas mycia (dlatego właśnie sprzedajemy nasze szampony i odżywki w dwupaku!). Utrzymują one twoje włosy we właściwej kondycji, co na puszące się włosy działa jak antidotum.

Jakakolwiek odżywka jest lepsza niż brak odżywki, ale jeśli suche i puszące się włosy spędzają ci sen z powiek, potrzebujesz odżywki, która oprócz nawilżenia również je wzmocni. Polecamy Hairlust Hair Growth & Repair Conditioner, która zawiera Gluadin® Kera-P LM, roślinne białko, które odbudowuje pasma włosów, dzięki czemu twoje włosy stają się mocniejsze.

4. Stosuj maskę

Use a Frizz Controlling Treatment Mask

Jako uzupełnienie pielęgnacji włosów szamponem i odżywką, warto dodać do zestawu maskę zapobiegającą puszeniu się włosów. Raz w tygodniu nałóż Hair Growth & Protection Mask na wilgotne, świeżo umyte włosy. Pozostaw produkt do wchłonięcia na 5 do 10 minut. Ta odbudowująca kuracja została stworzona z niezwykle odżywczych składników, takich jak aloes, acai i płatki owsiane, które nawilżają przesuszone i puszące się włosy.

HairLust - Hair Growth & Protection Mask HairLust - Hair Growth & Protection Mask
Oszczędź 50 %

Hair Growth & Protection Mask

Naturalna maska na porost włosów dla łamliwych i zniszczonych włosów ze skłonnością do rozdwajających się końcówek.

124,99 zł

61,99 zł

Kup teraz
HairLust - Protein Reconstructor Mask HairLust - Protein Reconstructor Mask
Oszczędź 50 %

Protein Reconstructor Mask

Proteinowa maska do włosów, intensywnie regenerując do włosów zniszczonych i łamliwych z rozdawającymi się końcówkami.

143,99 zł

71,99 zł

Kup teraz

5. Pomyśl, zanim wysuszysz

Dry Smart

Wspomnieliśmy już, że suszenie włosów bawełnianym ręcznikiem może zadzierać łuski, co na puszące się włosy działa jak płachta na byka. Rozwiązanie? Włókna Bamboo Hair Turban Towel. Bamboo są gładsze od włókien bawełnianych i dużo bardziej chłonne, więc twoje włosy schną szybciej, a puszące się włosy pozostają tylko przykrym wspomnieniem. Same plusy! Poza tym bambus jest materiałem bardziej przyjaznym środowisku.

HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Niebieski HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Niebieski
Oszczędź do 10%

Bamboo Turban Hair Towel, Niebieski

Ręcznik, turban do suszenia włosów z bambusa i bawełny. 

55,99 zł

Kup teraz
HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Róż HairLust - Bamboo Turban Hair Towel, Róż
Oszczędź do 10%

Bamboo Turban Hair Towel, Róż

Ręcznik, turban do suszenia włosów z bambusa i bawełny. 

55,99 zł

Kup teraz

6. Pościel

Upgrade Your Bedding

Tak jak bawełniane ręczniki mogą przesuszyć twoje włosy, tak samo mogą to zrobić bawełniane poszewki na poduszki. Jeśli kiedykolwiek obudziłaś się z potarganymi, puszącymi się włosami (tzw. bedhead), to doskonale wiesz, o czym mówimy.

Na szczęście rozwiązanie problemu puszących się włosów jest bardzo proste. Wystarczy, że wymienisz swoją zwykłą poszewkę na Pure Bamboo Pillowcase. To łatwy sposób, który warto wcielić w życie w swojej rutynie pielęgnacyjnej, aby zapomnieć o ciągłym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „co na puszące się włosy”. Dodatkową zaletą jest to, że materiał z bambusa mają są również lepsze dla twojej skóry, więc rano obudzisz się z bardziej nawilżoną skórą.

HairLust - Pure Bamboo Pillowcase, Biel HairLust - Pure Bamboo Pillowcase, Biel
Oszczędź do 10%

Pure Bamboo Pillowcase, Biel

Jedwabna poszewka na poduszkę wykonana z włókien bambusowych.

124,99 zł

Kup teraz
HairLust - Pure Bamboo Pillowcase, Róż HairLust - Pure Bamboo Pillowcase, Róż
Oszczędź do 30%

Pure Bamboo Pillowcase, Róż

Jedwabna poszewka na poduszkę wykonana z włókien bambusowych.

124,99 zł

99,99 zł

Kup teraz

7. Chroń włosy przy użyciu odżywki bez spłukiwania

Protect with Leave-in Conditioner

Wyjaśniliśmy już, że stylizowanie włosów przy użyciu ciepła może powodować przesuszenie, co na puszące się włosy może nie być najlepszą opcją. Nie martw się, nie sugerujemy, byś na zawsze pozostała przy swojej naturalnej fryzurze (choć przerwa od stylizacji to zawsze dobry pomysł!).

Kiedy układasz włosy, pamiętaj, by najpierw nałożyć na nie odżywkę bez spłukiwania o działaniu termoochronnym i kontrolującym puszenie się włosów, taką jak Hair Strengthening & Protection Oil. Zawarte w nim odżywcze oleje tworzą naturalną barierę między urządzeniami do stylizacji przy użyciu ciepła, a twoimi włosami. Nałóż kilka kropel na wilgotne włosy przed stylizacją, aby chronić je przed uszkodzeniami, które prowadzą do puszenia się włosów.

HairLust - Hair Strengthening & Protection Oil HairLust - Hair Strengthening & Protection Oil

Hair Strengthening & Protection Oil

Welofunkcyjny olejek wygładzający z czterema organicznymi olejami dla suchych i puszących się włosów.

94,99 zł

Kup teraz

8. Prześpij się z tym

Sleep On It

Jeśli zmagasz się z problemem puszących się włosów, potrzebujesz skutecznego rozwiązania, które pozwoli ci nad nimi zapanować. W tym miejscu do akcji wkracza nasz Anti-Frizz & Hydration Pre-Shampoo Hair Balm. Ta nawilżająca kuracja ma unikalną formułę przypominającą balsam i olejek, która idealnie wchłania się w głąb przesuszonych, puszących się włosów. Naturalnie nawilżające składniki, takie jak masło shea, organiczny ekstrakt z oliwek, olej jojoba i olej słonecznikowy, dostarczają włosom nawilżenia i wartości odżywczych, które sprawiają, że włosy stają się mocne, miękkie i gładkie.

W przypadku bardzo mocno puszących się włosów, polecamy zastosowanie Anti-Frizz & Hydration Pre-Shampoo Hair Balm na suche włosy przed snem i spanie na naszej Bamboo Towel Pillowcase. Rano obudzisz się z błyszczącymi i wolnymi od puszenia się włosami!

HairLust - Anti-Frizz & Hydration Pre-Shampoo Hair Balm HairLust - Anti-Frizz & Hydration Pre-Shampoo Hair Balm

Anti-Frizz & Hydration Pre-Shampoo Hair Balm

Naturalna maska nawilżająca w formie olejku do włosów suchych i puszących się, do stosowania przed szamponem.

149,99 zł

Kup teraz
HairLust - Bamboo Towel Pillowcase HairLust - Bamboo Towel Pillowcase
Kilka w magazynie  ⏱
Oszczędź do 10%

Bamboo Towel Pillowcase

Ręcznik bambusowy, poszewka na poduszkę do spania z mokrymi włosami.

124,99 zł

Kup teraz

9. Używaj olejków

Use Oils for Frizz Control

Nie ma nic gorszego niż układanie włosów do perfekcji, tylko po to, by w ciągu dnia pojawił się na nich puch. Doskonale rozumiemy twój ból i dlatego stworzyliśmy Hair Strengthening & Protection Oil. Ta wygładzająca kuracja do włosów została stworzona na bazie naturalnych olejków, które są odpowiedzią na odwieczne pytanie „co na puszące się włosy”. Do stworzenia kosmetyku użyto składników, takich jak olej kokosowy, olej arganowy, olej z pestek moreli i olej słonecznikowy. Zostało naukowo udowodnione, że oleje te w naturalny sposób blokują koło 20% promieni UV.

Aby użyć go na ułożonych włosach, nałóż kropelkę lub dwie na dłonie, rozetrzyj, a następnie rozprowadź na przesuszonych, puszących się włosach, aby nad nimi zapanować. Zacznij od małej ilości, a w razie potrzeby dodaj więcej produktu. Następnie przeczesz włosy szczotką lub grzebieniem, aby równomiernie rozprowadzić produkt.

Jeśli masz cienkie włosy, nie przejmuj się. Te olejki są lekkie i nie obciążą twoich włosów ani nie sprawią, że będą wyglądały na przetłuszczone!

Nasze top 4: Najlepsze kosmetyki na puszące włosy

Wszystko jasne? Podsumowując, oto nasze najlepsze produkty do włosów puszących się (i wskazówki dotyczące ich stosowania):

1. Szampon i odżywka Hair Growth & Repair Shampoo & Conditioner

Myj włosy nie częściej niż 3 do 4 razy w tygodniu, używając Hair Growth & Repair Shampoo, który zawiera glicerynę i zapewnia nawilżenie, co na puszące się włosy jest wprost idealnym rozwiązaniem. Następnie zastosuj Hair Growth & Repair Conditioner, która zapewni włosom naturalne nawilżenie. Pomiędzy myciami możesz też płukać włosy bez szamponu i nakładać odżywkę Hair Growth & Repair Conditioner, aby je nawilżyć.

2. Maska Hair Growth & Protection Mask

Jeśli nadal godzinami szukasz odpowiedzi na pytania „co na puszące się włosy”, czy „co pomoże na puszące się włosy”, raz w tygodniu nałóż Hair Growth & Protection Mask na umyte, wilgotne włosy. Pozostaw na włosach przez 5 do 10 minut, a następnie dokładnie spłucz. Następnie nałóż odżywkę Hair Growth & Repair Conditioner i jeszcze raz spłucz włosy przed stylizacją.

3. Olejek Hair Growth & Protection Oil

Nałóż tę wygładzającą i odżywiającą kurację na wilgotne włosy, aby zapewnić im ochronę przed wysoką temperaturą podczas stylizacji oraz kontrolować ich puszenie się. Rozgrzej niewielką ilość produktu w dłoniach i nałóż na puszące się włosy.

4. Balsam Anti-Frizz & Hydration Pre-Shampoo Hair Balm

Aby uzyskać najwyższy możliwy poziom kontroli nad puszeniem się włosów, przed snem nałóż balsam na spuszone włosy. Rano umyj włosy, używając szamponu i odżywki Hair Growth & Repair Shampoo & Conditioner.

Teraz, gdy już wiesz, jak okiełznać swoje włosy, wykorzystując nasze wskazówki i najlepsze kosmetyki na puszące włosy, nadszedł czas, by pokazać swoim włosom, kto tu rządzi!

Hairlust pomógł ci zapanować nad puszeniem się włosów? Pomogliśmy ci w znalezieniu odpowiedzi na pytanie „ co na puszące się włosy”? Pokaż nam swoje wyniki! Wrzuć swoje zdjęcia przed i po na Instagram i oznacz nas @thehairlust.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 6.000+ opinii

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Krem do loków vs. Pianka: Jak wybrać najlepsze kosmetyki do włosów kręconych?

  Krem do loków vs. Pianka: Jak wybrać najlepsze kosmetyki do włosów kręconych?

 • Szampon bez SLS i parabenów: Poznaj korzyści stosowania szamponu bez siarczanów.

  Szampon bez SLS i parabenów: Poznaj korzyści stosowania szamponu bez siarczanów.

 • Szampon do włosów bez silikonu i odżywka: czy silikon jest szkodliwy dla włosów?

  Szampon do włosów bez silikonu i odżywka: czy silikon jest szkodliwy dla włosów?

 • Jedwabna poszewka na poduszkę czy poszewka bambusowa? Radzimy, którą wybrać

  Jedwabna poszewka na poduszkę czy poszewka bambusowa? Radzimy, którą wybrać

 • Curly Girl Method Polska: Poznaj metodę w 4 łatwych krokach (+produkty)

  Curly Girl Method Polska: Poznaj metodę w 4 łatwych krokach (+produkty)

Wyświetl wszystkie artykuły